sobota, 11 października 2014

Warsztaty i czasopisma dla mam

Odkąd zaszłam w ciążę zaczęłam interesować się tematyką macierzyństwa. Owszem na studiach dużo mieliśmy na ten temat ale kiedy jest się młodą pełną pasji zawodowej dziewczyną jakoś nie myśli (przynajmniej ja nie myślałam)się, że za kilka chwil i ciebie to spotka, a myśli się raczej o innych. Będąc w ciąży zaczęłam czytać czasopisma dla mam m.in. "Dziecko", "Mamo to ja", "Mam dziecko", "M jak mama" i wiele innych. Stos czasopism z tygodnia na tydzień powiększał się a ja gubiłam się w wiedzy i przygotowaniach. Na forum dla rodziców www.bimbi.pl dowiedziałam się, ze istnieją warsztaty dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi. Co najważniejsze można było na nich zapytać specjalistów o rózne nurtujące pytania i...to wszystko bezpłatnie. Zaraz poszukałam w internecie jakie są w moim mieście i okazało się, że jest ich dość sporo. Do tej pory brałam udział w czterech takich warsztatach, a mianowcie:
- w "Bezpiecznym Maluchu:- Bezpieczny Maluch - (byłam na nich jako kobieta w ciąży w ósmym miesiącu i jako już mama 9 miesięcznej córeczki)
- w "Mama wie" - Mama wie- (tutaj również jako mama)
- w "Mamo to ja"- Mamo to ja - (też jako mama maluszka).
Jakie mam wrażenia i jak wyglądają takie warsztaty napiszę w kolejnych postach.Jak z pewnością zauważyłyście podałam linki do stron w danym warsztacie aby ułatwić poszukiwania dla zainteresowanych.  Wybieram się również na inne warsztaty ale już dla rodziców dzieci od 1-3 roku życia. A czy Wy brałyście udział w takich warsztatach?

4 komentarze :

 1. Nie brałam, ale jak bedą dla dzieci powyżej 10 roku życia stanę pierwsza w kolejce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a właśnie jestem ciekawa czy są takie warsztaty. Wiesz moja bratowa chodziła na takie bezpłatne warsztaty o wychowaniu dzieci w wieku gimnazjalnym. Podobno super sprawa i dużo jej pomogły w relacjach z córkami.

   Usuń
  2. Hehe, no to ja muszę się czym prędzej zainteresować, zanim moja 8latka mnie wykończy, bo ma fazy jak gimnazjalistka :)

   Do tej pory nie brałam udziału, ale czasopisma kupuję do dziś :)

   Usuń
  3. Bratowa brała udział w warsztatach organizowanych przy Ośrodku Metodycznym dla Nauczycieli.

   Usuń