wtorek, 29 listopada 2016

Pomysł na prezent dla dziecka - Plastociasto kolorowe fryzury

Kochani w związku z tym, że coraz bliżej mikołajkowy dzień i świąteczne obdarowywanie się prezentami, proponuję Wam kilka postów na temat zabawek dla najmłodszych, które sprawdziły się u mojej córki. Może będzie to podpowiedź co Mikołaj przyniesie Waszym milusińskim. Dzisiaj proponuję zabawkę kreatywną na długie godziny a nawet dni. Uwaga nie są to posty sponsorowane a tylko przegląd mój indywidualny szafy mojego dziecka. Moja indywidualna opinia.

"Plastociasto kolorowe fryzury" 

Marka:  
Elefun Toys.
Zawartość opakowania:
5 opakowań Ciastoplasto w różnych kolorach 
- fotel fryzjerski (do złożenia)
- nożyczki i grzebień,
- nakładki "głowy klienta",
- brokat do fryzur,
- naklejkę i  kolorową planszę.
 

 

Cena: 17 zł w Biedronce (kupowałam jak widać w marcu tego roku ale wiem, że ten zestaw pojawia się co jakiś czas w Biedronce gdyż widziałam go już kilka razy)
Mój opis:
Z tego zestawu można wyczarować różne fryzury a dziecko może samo je modelować np. skracając fryzurkę za pomocą nożyczek czy układając ją za pomocą grzebyczka. Może też ją fajnie ozdobić posypując brokatem.


Ciastoplasto jest elastyczne, ładnie pachnie, nie brudzi. Ciekawe kolory. Minusem jest: to, że opakowania są z tych mniejszych ale nie małych. Jednak za cenę 17 zł to chyba byłaby przesada jakby były duże.
Fotel fryzjerski - szybko się składa, jednak na poczatku jego użytkowania trzeba pomagać dziecku dopóki się nie wyrobi gwint i już później lepiej i dziecko nie ma problemu po kilku razach użytkowania.
nakładki fryzjerskie -jest ich w zestawie cztery i dzięki ich wymianie można tworzyć najdziwniejsze fryzury. Dodając do tego brokat czy mieszanie kolorów jest genialna i kreatywna zabawa dla dziecka.
nożyczki i grzebyk - nożyczki bezpieczne plastykowe ale ostre świetnie tną plastociasto próbowałam przeciąć sobie nimi palca ale się nie udało :) jednak przy użytkowaniu nożyczek przez dziecko trzeba uwrażliwiać je na bezpieczne korzystanie z nich.
kolorowa plansza - świetnie tworzy nastrój prawdziwie fryzjerskiego salonu.
Plusy zabawki:
- kreatywna, 
- wiele akcesoriów za niską cenę
- bezpieczne dla małych dzieci od 3 lat
- dobrze opisana instrukcja
- różnorodne kolory plastociasto
- dużo zabawy
- mozna przez taką zabawę przygotowac dziecko do fryzjera
Minusy zabawki:
- na początku cieżko kręci się fotel z wyciskaniem masy ale to kwestia kilku zabaw i wszystko ok,
- nie można zostawiac na drugi dzień plastociasto w fotelu czy nakładkach ponieważ twardnieje i wtedy trzeba się natrudzić by oczyścić części. Najgorzej jest zostawić małe części ciastoliny w gwincie fotela , którym się wykręca plastociasto bo wtedy go zablokuje jak stwardnieje i ani drgnie. My tak zrobiłyśmy i...był spory problem. Jednak dziecku można wytłumaczyć, że po każdym dniu w takim salonie fryzjerskim nalezy sprzątać dokłądnie oczyszczając z plastociasta. Skutkuje. 
Podsumowując bardzo polecam zabawkę :)    
 


 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz