poniedziałek, 17 sierpnia 2015

propozycje i...

Czy mieliście tak, że im bardziej się przed czymś wzbraniacie tym los pokazuje Wam, że jednak tym się macie zająć? no więc kolejna propozycja z pracy to podjęcie się prowadzenia modzieży ponadgimnazjalnej w ukierunkowaniu jej ścieżki zawodowej. Hm... nigdy nie chciałam pracować z młodzieżą a...los znowu mnie z ni,ą styka...i co zrobić? mam dużo do przemyślenia...praca na umowe zlecenie mi się nie uśmiecha ale dobre chociaż tyle. Wczoraj w radio słyszłam opinie jakiegoś polityka (nie wiem jakiej opcji), że co ,my Polacy chcemy, połowa Europy pracuje na umowach śmieciówkach i nie narzeka". No mnie coś ruszyło. Jeżeli to prawda , w co watpie, ale jeżeli to prawda to zapytajmy za jakie wynagrodzenie oni pracują. W Polsce to czysty wyzysk, chociaż częśc przedsiębiorców można zrozumieć, bo albo ma pracownika albo plajtuje i zamyka zakład. Niestety państwo w niczym nie ułatwia zatrudnianie pracowników na normalne umowy...smutne i przykre, ale człowiek musi cieszyć się z tego co ma i kropka.

3 komentarze :

 1. ciekawe co by taki polityk powiedział, jakby to była funkcja społeczna, nie dostawał by za nią ani grosza i sam musiał roboty szukać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz w zupełności racje, ale nasi politycy zapominają jak to jest gdy żyje się za najniższą krajową i w dodatku jest się jedynym żywicielem rodziny. Wystarczy,że wskakują na stołki i wszystko się zmienia.

   Usuń
 2. To niech politycy pracują na śmieciówkach, może wtedy przekonają się, jak to jest walczyć o przetrwanie. Syty głodnego nie zrozumie, niestety...

  OdpowiedzUsuń