niedziela, 8 marca 2015

"Jestem kobietą..."

Dziś nasze święto i jak zwykle przy takiej okazji nucę sobie mnóstwo piosenek o kobietach, począwszy od Alicji Majewskiej "być kobietą" poprzez Marylę Rodowicz "Damą być" aż po moją jedną z ulubionych piosenek Edyty Górniak pt. "Jestem kobietą". Link do piosenki poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=8lKZahL0vfo
Nie wiem jak dla Was ale dla mnie bycie kobietą oznacza bycie totalnym przeciwieństwem mężczyzn plus bycie żywiołem zmiennym i równocześnie potężnym w swych tajemnicach. W rzeczywistości nikt nie wie jaki jest dopóki nie doświadczy siebie w różnych sytuacjach ale dla mnie kobiecość jest czymś co mnie opisuje i czego doświadczam na co dzień. Bardzo nie chciałam miec córki dlatego bo uważałam, że kobiety mają gorzej w życiu, może nawet nie gorzej a ciężej...ale teraz ciesze się każdą sekundą z bycia z córką, bo zaczynamy razem odkrywać i poznawać świat kobietek :)
Wszystkim Kobietom tym małym i dużym życzę byśmy umiały dowartościowywać fakt bycia tym kim jesteśmy i codziennego odkrywania, że życie jest piękne :)

8 komentarzy :

 1. Też nie chciałam mieć córki, a teraz nie wyobrażam sobie życia bez niej. Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. u mnie w rodzinie jest deficyt kobiet i są sami chłopcy a moja córka jest pierwszą dziewczynką od kilku lat :) może i u Was się uda :)

   Usuń
 3. ja bym chciała mieć syna i córkę kiedyś tam:) może im będzie łatwiej i lepiej niż mi

  OdpowiedzUsuń
 4. przeciwieństwo mężczyzny to chyba nie ja... motocykle, piłka nożna, trampki zamiast szpilek... ale tu chyba bardziej o kwestie psychiki chodzi ;)
  ja córcię bardzo bym chciałą mieć, małą ksieżniczkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tak, ważniejsza jest psychika, która tak bardzo różni się od męskiej, że ciągle to odkrywam.

   Usuń