środa, 1 maja 2019

Majówka - wyjazdy z dziećmi i domowo czyli jak zaplanowac udaną majówkę z dziećmi?

JAk zaplanować udaną majówkę gdy nie ma co zrobić z dziecmi tzn. nie ma komu się nimi zając i wydaje sie, że majowy weekend bedzie kolejnym zwykłym dniem? w tych dniach czytałam na forach dla mam wiele pytań o atrakcje dla dzieci w naszym miescie i okolicy?
Maż od piątku ma już dłuuugi weekend majowy bo jakimś cudem dostał wolne dni między świetami. Co się działo...już w piatek plecak i jazda do znanych i nieznanych miejsc. Baza wypadową dom teściowej. No i zaczęło się...wyjazd do Kazimierza Dolnego, spływ po Wiśle, wypady na kulki, lody, place zabaw, skansen, basen i radość bycia ze sobą. Z drugiej strony jutro powrót by w domu pobyć spokojnie nacieszyć się zwykłymi rzeczami.
Mój sposób na dobrą majówkę to nastawienie "nic nie musze a chcę". Robimy tylko to co chcą nasze dzieci...teraz bedzię lawina hetjtu ale wytłumaczę ten skrót myślowy. Robimy to co mogą nasze dzieci czyli na ich możliwości. Możemy mieć ambitne plany co do np. wycieczki do Kazimierza Dolnego, spływ, wejście na górę trzech krzyży, zwiedzanie kościołów, wąwozów obowiązkowo herbatka "U Dziwisza" itd,itd. Takie rzeczy mogliśmy robić gyd jezdziliśmy tam we dwoje ale nie z dziećmi zwłaszcza nie z jednym 6,5 latkiem i drugiem 20miesiecy, Każde z nich ma inna wytrzymalość i inne potrzeby. Taka prawda i trzeba wziąć to pod uwagę chocby sie nie chciało. Ambitne plany trzeba schować w kieszeń i cieszyć się,że dzieci się ciesza nie zwiedzaniem a rejsem po Wiśle, karmieniem mew, jedzeniem lodów czy siedzeniem pod kocem wieczorem gdy wielka burza a my śpiewamy głupie piosenki. Plany planami ale pamiętajmy ,że w d lugi weekend nic nie musimy a chcemy bez stresu ,że coś nie wyszło :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz